دستاوردهای پژوهشی سازمان

اخبار

بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران که به مدت سه روز در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در حال برگزاری بود، عصر امروز به کار خود پایان داد.
معاون وزیر علوم از آغاز بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران خبر داد و گفت: افزون بر ۱۳۰۰ نفر از پژوهشگران دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور برای حضور در کنگره ثبت‌نام کردند و یک هزار مقاله ارسالی پس از داوری، مورد پذیرش قرار گرفت.
معاون وزیر علوم و رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با اشاره به اجرای طرح‌های کلان کشوری در این سازمان گفت: طرح تولید آنتی‌بیوتیک نوترکیب آندولیزین برای مقابله با باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک در دست اجرا است.
معاون وزیر علوم و رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با بیان این‌ که «مرکز ملی گرافن» برای بهره‌گیری از کاربردهای متنوع این ماده راه‌اندازی می‌شود، گفت: در این مرکز ملی برنامه‌هایی از جمله تولید گرافن و تکمیل روش‌های استحصال آن پیگیری می‌شود.
کنگره بین‌المللی میکروب شناسی ایران در تاریخ 27 تا 29 شهریور ماه توسط انجمن میکروب‌شناسی و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار می‌شود.
سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با راه‌اندازی مجموعه آزمایشگاهی تحقیقات نیمه صنعتی آلومینا در راستای توسعه فناوری و رفع نیاز صنایع کشور به گریدهای مختلف آلومینا حرکت می کند.
پژوهشکده اکتشاف و فرآوری عناصر معدنی استراتژیک با هدف توسعه فرآیندهای موثر در اکتشاف، استخراج و بازیافت فلزات و مواد معدنی در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران راه‌اندازی شد.
پژوهشكده شيمي دارويي با هدف رفع نیازهای داخلی و خودکفایی در تولید داروهای خاص در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران آغاز به کار کرد.

پژوهشگاه فناوری‌های نوین

یکی از ماموریت‌های اصلی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران توسعه فناوری‌های مورد نیاز در جهت رفع معضلات و چالش‌های کشور می‌باشد که برای دست‌یابی به این مهم پژوهشگاه فناوری‌های نوین شامل هفت پژوهشکده در سازمان ایجاد شده‌ است.

مراکز پژوهش و فناوری

آزمایشگاه‌های مرجع

خدمات آزمون، پایلوت و آزمایشگاهی

کشور: United Statesآی پی شما: 3.214.184.223مرورگر شما: Unknown ?