• User warning: The following module is missing from the file system: imagcache_actions. In order to fix this, put the module back in its original location. For more information, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /var/www/html/agri/en/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2386 of /var/www/html/agri/en/includes/menu.inc).
    نگهداری از پرندگان مختلف در منازل و اهمیت آنها به‌عنوان حیوان خانگی، موجب افزایش پژوهش‌ها بر روی آنها و در نتیجه گسترش حجم اطلاعات و دانسته‌های ما در زمینه‌ شرایط نگهداری، تغذیه و بیماری‌های پرندگان زینتی شده است. با توجه به محبوبیت پرندگان زینتی برای نگهداری در خانه و هم‌چنین پارک‌های پرندگان، نیاز دانشجویان به آشنایی با بیماری‌های رایج این پرندگان و انواع داروهای در دسترس برای درمان آنها، وجود دارد. بر این اساس و با توجه به فقدان کتابی به زبان فارسی در این زمینه که با اصول صحیح علمی و دانشگاهی به نگارش درآمده و عاری از هرگونه رویکرد غیرعلمی، تبلیغاتی و یا تجاری باشد و در ضمن بتواند نیاز دامپزشکان بالینی و دانشجویان را در حوزه آموزش و درمان پرندگان زینتی مرتفع نماید، انگیزه کافی برای نگارندگان فراهم شد تا تدوین کتابی به شیوه علمی و با استفاده از منابع داخلی و خارجی را در این زمینه مدنظر قرار دهند. 
کتاب "درمان دارویی در پرندگان زینتی"، با هدف ایجاد یک مجموعه کامل و کاربردی از درمان دارویی گونه‌هایی از پرندگان که در کشور ما، در منازل بیشتر نگهداری می‌شوند، نوشته شده است. در این کتاب، داروهای معمول مورد استفاده در طب پرندگان زینتی از مقالات چاپ شده در مجلات مختلف و سمینارها و همین‌طور کتب تخصصی طب پرندگان زینتی تألیف و گردآوری شده و به‌‌همراه ذکر مختصری از خصوصیات گونه‌های مختلف پرندگان زینتی، مسائل مربوط به نگهداری، تغذیه، بیماری‌های رایج و اصول مقید کردن و معاینه پرندگان، در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار می‌گیرد.